П`ятниця, 2024-04-26, 11:59 PM
ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ
педагога професійного навчання Цюпак Ольги Володимирівни

Цілі завжди випереджають можливості,
будуючи шлях для розвитку
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Мій профіль ВихідРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії розділу
Інформаційна бібліотека [171]
Навчаючи - виховуємо [23]
Виробниче навчання [15]
Професія "Діловод"
Все про комп'ютерні технології та Web-дизайн [124]
технічні новинки, комп'ютерне обладнання, програмне забезпечення
Словник комп"ютерних термінів та сленгу [4]
Стенографія [10]
Етика, естетика [22]
Логіка [14]
Машинопис та Діловодство [107]
Психологія [49]
тести, оптичні ілюзії, акцентуації
Релігієзнавство [9]
Філософія [26]
Філологія [68]
мово-літературознавство, фольклористика
Українська обрядовість [211]
вірування, прикмети, етнографія, обереги
У світі цікавого [86]
Лірична сторінка [36]
Мережива долі [1]
розповіді про неординарних людей
Жартома і всерйоз [24]
Скарбничка мудрості [32]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


Користувачі
Гості сайту
 





Помощь блогеру



 


Головна » 2016 » Червень » 19 » 10 виразів програмістів, які вводять в ступор
10:37 PM
10 виразів програмістів, які вводять в ступор

Працю хорошого системного адміністратора в компанії не чути і не видно. Існує розхожий вислів, що "хорошого адміна повинен бачити тільки бухгалтер в день зарплати". І дійсно, головне, щоб у компанії все було налаштоване ідеально і працювало "як потрібно". А що при цьому робить сисадмін - справа абсолютно інша. Робота програміста далеко не в тому, щоб написати величезний код на 100500 рядків. З цього приводу є гарний вислів, приписуваний Біллу Гейтсу, засновнику компанії Microsoft: "Вимірювати продуктивність програмування підрахунком рядків коду - це так само, як оцінювати будівництво літака за його вагою". Тобто, в деяких випадках це може бути і доцільно, але набагато частіше призводить до небажаних наслідків.

Робота з іноземцем

Для простої людини розмова з програмістом або системним адміністратором -  випробування. Мало того, що ці люди часто говорять про речі малозрозумілі, так ще і цілком звичні слова у них означають зовсім інші речі. І якщо такі слова як "баг", "бан" і "софт" нам вже зрозумілі, то фрази в стилі "Він жирафа в таз засунув і ще дивується, що проц горить!" або "Там у бухів прога зависла, так я їх на три пальці послав, хай апнуть" - часто викликають ступор і роздратування. А абсолютно нешкідлива фраза "Народ, труни привезли, розбирай кому треба" може і паніку в рядах особливо вразливих дівчат викликати.


Як зрозуміти програміста?


Люди часто вважають, що програмування - це наука обраних, але в реальності все навпаки. Просто багато людей створюють програми, які використовують інші програми, для створення глобальних програм - як ніби ладнують стіну з маленьких цеглинок.  Сьогодні ми спробуємо розібратися в тому, як зрозуміти  програміста:


"Труна": на комп'ютерному слензі - всього лише назва системного блоку. Так що, пропонуючи вам "труну", ваш колега дійсно хоче допомогти. Адже мало хто відмовиться від можливості отримати в своє користування  сучасний комп'ютер.

"Послати на три пальці": Чомусь наша свідомість сприймає подібний посил дуже негативно. Хоча, насправді цей "посил" передбачає всього-лише натискання комбінації <ctrl> + <alt> + <delete> для виклику робочого вікна або диспетчера задач. Нічого, як бачите, кримінального.

"Жираф": Вже згаданий нами "жираф" - сленгова назва відеокарти nVidia GeForce. Так що, якщо у вас така - можете сміливо вважати її частиною африканської фауни. Програмісти вас зрозуміють.

"Таз":  (він же "тазик"), в який засунули "жирафа" - комп'ютерний корпус з поганим охолодженням, зроблений за старою схемою, коли блок живлення знаходився вгорі. Такі корпуси мають всього два, а то і менше, корпусних кулери, як правило дуже гучних. Використання "тазу" загрожує швидкими перегрівами компонентів і швидким виходом їх з ладу. Так що замість нього "жирафів" краще сунути в "труби". Чесне слово!

"Труба": За аналогією з аеродинамічною трубою, "труба" для комп'ютерників - добре спроектований, на відміну від «тазика», комп'ютерний корпус, випущений за новою схемою. У такому корпусі блок живлення розташований знизу, в даху повноцінна витяжка або місце під неї, а також може бути зарезервовано додаткове місце під кулер. "Труба" дозволяє ефективно охолоджувати систему при малому загальному рівні шуму.

"Астматик": Коли хтось із колег каже про сусіда-програміста, що він "астматик" - не поспішайте викликати швидку. Це термін означає всього-лише програміста, пише на мові "Асемблер".

"Матір": Вираз "Я з ранку свою матір вбив - тепер працювати не можу", яке прозвучало в натовпі може викликати сум'яття і побоювання в очах оточуючих. Але ж мова йде всього лише про материнську плату, передчасно покійну внаслідок кривих рук її власника.

"Дрова" для програмістів аж ніяк не засіб опалення дачного будинку взимку, і навіть не контрафактна солярка. Це драйвера для обладнання, що рано чи пізно вимагають оновлення. До слова, у програміста з собою завжди є флешка зі стандартним набором "дров".

"Різак": Коли ваш сисадмін нарізає кола по офісу, нарікаючи, що йому терміново потрібен "різак" - не поспішайте телефонувати в будівельний магазин. Справа в тому, що у сучасних комп'ютерів геть відсутня така річ, як пишучий привід - CD-RW або DVD-RW, він же "різак". А особливо цінна інформація через недогляд співробітників цілком може зберігатися саме на диску. Ось тоді-то "різак" і потрібен як повітря.

"Єгор": "Задовбав Єгор!" - Бушує ваш колега, стукаючи кулаком по столу. "Що, зовсім нічого не розуміє в комп'ютерах?" - Запитаєте ви, і опинитеся неправі. "Єгор" - не людина, а стандартне повідомлення програми про помилку програми. "Error". Так що бити нікого не будуть, а ось засісти на зайві пару годин після роботи переписувати невдалу частину коду - це запросто.

Трохи гумору не зашкодить: Всім відомо, що з якоїсь дивної випадковості програмісти і системні адміністратори люто ненавидять всім звичний Windows і всі поголовно є "пінгвінофілами". За пташок можна не побоюватися - "пінгвін" в даному значенні слова - всього лише операційна система Linux, що працює на відкритому програмному коді. Нещодавно всесвітньо відомі британські вчені відкрили секрет, що справжні програмісти, навпаки, дуже люблять Windows: адже всі помилки, зроблені через власну дурість, вони можуть звалити на Microsoft.

 

Тих, хто зневажає програмістів, програмісти зневажають сильніше, ніж ті, хто зневажає програмістів, які зневажають програмістів, які зневажають тих, хто їх зневажає. І так, якщо ви зрозуміли попереднє твердження - ви програміст.

Категорія: Словник комп"ютерних термінів та сленгу | Переглядів: 819 | Додав: Olga | Теги: комп'ютерні терміни | Рейтинг: 1.0/4
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Червень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Друзі мого сайту
  • Інформаційний портал "Профтехосвіта Хмельниччини
  • Вище професійне училище № 25
  • Блог методиста ВПУ-25 Мар'янич Т.Г.
  • Персональний сайт Коржан Т.В.
  • Створити сайт uCoz
  • Інструкції для uCoz

  • Сьогодні

    Архів записів

    www.qrcode-generator.de
    Copyright MyCorp © 2012- 2024                       Всі авторські права захищені

    При використанні матеріалів блогу, посилання на джерело обов"язкове. Дякую за розуміння!

    www.copyright.ru

    %
    освітній портал Педагогічна преса
    https://web-kwest18.blogspot.com/