Бактерії, що створюють магніти, допоможуть вченим розробити біологічні комп'ютери майбутнього. Команда вчених з британського Університету Лідс і японського Університету Сільського господарства та технологій в Токіо використовували мікроби, які поїдають залізо. У міру того, як бактерії засвоюють залізо, ці мікроби створюють крихітні магніти всередині себе, схожі на ті, що знаходяться в жорстких дисках персональних комп'ютерів.
Так як технології весь час удосконалюють і компоненти комп'ютера стають все менше, досить складно робити електроніку в наномасштабі. Тому вчені звернули свою увагу на мікроби.
Вчені використовували бактерії, відомі як Magnetospirilllum magneticum. Ці природно магнітні мікроорганізми живуть у ставках і озерах там, де не вистачає кисню.
Бактерії плавають, відповідно до ліній магнітних полів Землі, шикуючись як магнітна стрілка компаса в пошуках потрібних концентрацій кисню. Коли бактерії поглинають залізо, білки усередині взаємодіють з залізом і виробляють крихітні кристали мінералу магнетиту, що володіє магнітними властивостями.
Вивчивши те, як мікроби збирають, приймають форму і розташовують ці наномагніти всередині себе, дослідники повторили цей метод і застосували цей підхід поза бактеріями, виростивши магніти, які в майбутньому допоможуть розробити жорсткі диски.
Крім використання мікроорганізмів для розробки магнітів, дослідникам також вдалося створити крихітні електричні дроти з живих організмів. Ці трубки складаються з клітинних мембран, вирощених в лабораторії за допомогою білка, присутнього в жирових молекулах людини. В майбутньому їх можна буде використовувати як мікроскопічні проводи, які зможуть передавати інформацію всередині комп'ютера, а також в хірургії, так як вони мають високу біологічну сумісність.
|