В Європі 9-те травня не святкують, а святкують 8-ме, так як акт капітуляції за центральноєвропейським часом був підписаний 8 травня 1945 року о 22:43 (9 травня о 0 : 43 за московським часом).
Представники німецьких збройних сил: Кейтель, Штумпф, фон Фрідебург, а з радянського боку маршал Жуков, підписали акт, складений в 9 примірниках. Потім свої підписи поставили Теддер і Жуков, а в якості свідків - представники США та Франції.
Прапором перемоги є прапор 150-ї ордена Кутузова II ступеня Ідріцької стрілецької дивізії, поставлений 1 травня 1945 на будівлю рейхстагу в Берліні.
9 травня 1945 року на Центральний аеродром ім.Фрунзе приземлився літак «Лі-2» з екіпажем А.І.Семенкова, який доставив в Москву акт про капітуляцію нацистської Німеччини.
Берлін взяли ще 2 травня, але залишки німецької армії влаштували запеклий опір радянським військам і ще більше тижня тримали Берлін. Потім фашистське командування, щоб уникнути марних людських втрат прийняло рішення капітулювати перед СРСР.
Георгіївська стрічка: - двоколір оранжевого і чорного кольорів. Помаранчевий означає вогонь, а чорний - дим. Вона веде свою історію від стрічки до солдатського ордена Святого Георгія Побідоносця, заснованого 26 листопада 1769 імператрицею Катериною II. Ця стрічка з невеликими змінами увійшла до нагородної системи СРСР як "Гвардійська стрічка" - знак особливої відзнаки солдата. Нею обтягнута колодка дуже почесного «солдатського» ордена Слави.
У США день перемоги святкують двічі: Victory in Europe Day (День Перемоги в Європі) і Victory in Japan Day (День Перемоги над Японією).
|