Нуль ховається у яйці
У Древньому Римі було правило: будь-яку трапезу починати з яйця (ab ovo - від яйця - латинський вираз, що свідчить про початок нового циклу, у значенні "почати спочатку", "почати з нуля".
Нуль, при усій звичності його використання, до цих пір залишається найзагадковішим числом. Нуль - це ніщо і все одночасно: символ і Вічність, Безкінечність... початок і завершення, замкнене коло і порожнеча.
У східній свідомості Порожнеча божествена, лише безтілесне, неуявне і є справжнє, істинне. Для римлян же Порожнеча, Ніщо, Нуль - зникнення, небуття – таке, що лякає
"У цифрі нуль приховується натяк на те, що неможливо описати і висловити, у ній міститься безмежне і безкінечне. Ось чому її здавна лякались, ненавиділи, і забороняли "(Чарлз Сейф, американський математик).
Римляни нуля не знали, а потім довго не визнавали... Для чого потрібне число, яке нічого не вираховує, навіює страх?! І непозиційна система числення (в т.ч. і римська) нуля не вимагає... Цифрами вважаються літери: I, V, X, L. С, D і М. Оперувати числами, записаними з їх допомогою, практично неможливо, тому для обрахунків римляни використовували абаки – древній розрядний пристрій, у якому пробіл і є прообраз нуля!
|