В українське правове поле вводять поняття мобінгу - колективного цькування, за яке тепер хочуть карати. Про це йдеться в законопроекті, який зареєстрований у Верховній Раді.
Його автори пропонують внести правки в КЗпП, в Закон про зайнятість населення та Кримінального кодексу, де прописати права постраждалих від колективного пресингу працівників.
«Також потрібно передбачити кримінальну відповідальність за систематичне застосування елементів мобінгу до працівника, наслідком якого стало його звільнення», - сказано в пояснювальній записці до законопроекту. Карати пропонують двома роками виправних робіт.
«Випадки мобінгу в українських компаніях є, і залежать від корпоративної культури. Проблема лише в тому, як довести колективне цькування, - говорить HR-експерт Тетяна Пашкіна. - Якщо записувати докази на телефон, то можуть сказати, що це був жарт. Та й мобінг - вельми суб'єктивна річ. На що один ображається, інший не звертає уваги. У нас навіть харрасмент (сексуальні домагання в офісі) неможливо довести, що вже говорити про мобінг. Це спроба підтягти українські реалії до західних стандартів, але не впевнена, що у нас вона реалізовується ».
|