В Україні вже десятки років працює стара система навчання, за якої дітей примушують зубрити шкільний матеріал, так і не навчивши їх власне вчитися. А адже саме вміння вчитися, а не знання теореми Піфагора відкриває двері в майбутньому. Деякі школи намагаються відійти від старої як світ системи і ввести нові методики для більш ефективного навчання. Ось деякі з них.
- Медіашкола з відкритими класами (Гімназія Орестад, Данія). Ця школа знаходиться в Копенгагені. Її особливість полягає в особливому інтер'єрі і упорі на використанні техніки в освіті. Школа складається з різних відкритих зон, які об'єднує велика сходи. Треба сказати, тут все виглядає дуже сучасно. У Орестад вивчають соціальні, природні і мовні науки. Повагою тут користується і творчість. Правда, перш ніж потрапити в цю особливу школу повчиться у звичайних аудиторіях все ж доведеться, оскільки в Орестад приймають тільки старшокласників.
2. Майстерні і чіткий план навчання (Школа Далтон, Нью-Йорк, США). Навчання в Далтон не з дешевих, зате тут дитина сама може вирішувати, в якому темпі йому вчиться. Кожен місяць діти отримують завдання, які необхідно виконати. Таким чином діти витрачають на предмети рівно стільки часу, скільки їм необхідно (а не скільки визначає програма). У даній системі освіти вчитель виконує функції організатора і порадника). Навчаються діти самостійно.
3. Учні самі складають свій розклад (Школа Клонлара, Мічиган, США). Учні цієї школи самостійно вирішують, йти їм на заняття, або залишитися вчитися вдома. Вчителі Клонклара впевнені, що зацікавленого дитини не потрібно змушувати вчитися з-під палиці. Тому в учнів є можливість вирішувати, які предмети йому цікаві.
|