Вчені винайшли скло, яке не блищить, саме очищається і не запотіває.Основна відмінність цього скла від звичайного, це наявність на його поверхні мікроскопічних конусів. Висота яких в п'ять разів перевищує ширину біля основи, яка становить близько 200 нанометрів. Вершини конусів зробили заокругуленими.
Вчені нанесли конуси такої форми на скло за допомогою вже існуючої технології, яка використовується при виробництві мікросхем. На поверхню скла нанесли кілька шарів різних матеріалів(включно з декількома сортами скла). Зверху все це покрили фоточутливим матеріалом. Після опромінення фоточутливий матеріал зруйнувався і залишив після себе конуси потрібної форми і розміру.
Вчені дослідили створене таким чином скло при різних розмірах конусів. При певному розмірі та пропорціях конусів скло ставало одночасно дуже гідрофобним(саме очищувалось) і перестало блищати. Через це скло стало майже непомітним. Краплі води на такому склі збираються в майже правильні кульки.
Якщо таке скло припало пилом, то каплі збирають пил на собі, таким чином очищають його.
Вчені особливо наголошують, що властивості такого скла залежать від структури його поверхні, а не від способу, яким її отримали. Щоб отримати поверхню такої структури, необов'язково користуватись дорогим нині методом фотолітографії. Вчені вважають, що її можна буде створювати за допомогою друкувальних валиків по напівзастиглому розплавленому склу. Для цього необхідна лише невелика модифікація вже існуючої технології виробництва.
Вчені підглянули ідею для створення скла, яке саме очищується, у природі, а саме у комахах, чиї очі покриті безліччю шипів, що оберігають їх від накопичення пилу.