Фрод - шахрайство
Артдевайс – пристрій для захисту та активної протидії втручанню небажаної інформації з радіо-ефіру.
Біт — найменша одиниця інформації, яка набуває логічного значення 0 або 1.
Байт — вісім бітів.
Інформатика — це наука про те, як використовувати ПК для розв’язання економічних задач, як створювати інформативну технологію збирання, передавання, переробки, зберігання та доведення до користувачів інформації.
Інформація — термін, що означає повідомлення, відомості, знання, потрібні для прийняття рішень.
Кодування — це процес присвоєння економічній інформації умовних позначень, підпорядкованих певним правилам.
Файл — набір даних, що являє собою сукупність однорідних показників і реквізитів-ознак на зовнішньому запам’ятовувальному пристрої.
Internet-банкінг – метод керування рахунком.
Форм-фактор – форма апарата (якась його частина).
Вставка в Excel поточної дати і часу – ctrl+shift+4; ctrl+shift+6.
трекер (англ. tracker ) - спеціалізований сервер, що працює по протоколу HTTP. Трекер потрібний для того, щоб клієнти могли знайти один одного. На трекері зберігаються IP-адреси і вхідні порти клієнтів та хеш-суми, які унікальним чином ідентифікують об'єкти, що беруть участь у закачуванні . За стандартом, імена файлів на трекері не зберігається, і дізнатися їх по хеш-сумам не можна. У практичних реалізаціях, однак, трекер часто, окрім своєї основної функції, виконує і функцію невеликого веб-сервера. Такий сервер зберігає файли метаданих і опис поширюваних файлів, надає статистику закачувань по різних файлах, показує поточну кількість підключених пірів та ін.
токен — це електронний ключ для доступа до чого-небудь.
роздача - процес поширення файлу по протоколу BitTorrent.
пір (англ. peer - співучасник ) - клієнт, бере участь в роздачі.
сід (англ. seed - зерно , джерело ) - пір, що має всі сегменти поширюваного файлу (тобто або початковий розповсюджувач файлу, або вже викачав весь файл).
лічер (англ. leech - п'явка ) - пір, що не має поки всіх сегментів, тобто що продовжує скачування.
Вище дано початкові значення термінів пір, сід і лічер згідно опису протоколу. Таким чином, для скачування піри підключаються до роздачі як лічери і, завантаживши файл, стають сідами. З часом значення цих термінів дещо змістилися, і тепер піром частіше називають клієнта, що завантажується (тобто лічер), а слово лічер придбало негативний сенс і означає користувача, який віддає значно менше, ніж викачує.
рій (англ. swarm ) - група комп'ютерів, які колективно зв'язуються для закачування конкретного файлу. Наприклад , якщо ви починаєте з клієнта BitTorrent, і він повідомляє вам, що ви підключені до 10-ти пірів і 3-х сідів, то рій складається з 13-ти інших комп'ютерів.
рейтинг (англ. share ratio) - відношення розданого до скачаного. Деякі сідери встановлюють обмеження для лічерів з низьким рейтингом (зазвичай при рейтингу нижче 0.5) . Рекомендується підтримувати рейтинг вище 1.0.
доступність (англ. availability) (також distributed copies) Кількість повних копій файлу, доступних клієнтові. Кожен seed додає 1.0 до цього числа, оскільки вони володіють повною копією файлу. Ті учасники (peers), які завантажили тільки частину файлу, збільшують його доступність на стільки, скільки ними вже завантажено. Однак, якщо кілька peer'ов завантажили однакові частини, то доступність від цього не збільшується. Наприклад, якщо у двох peer'ов завантажено 50 % і викачані частини рівні між собою, і є один seed, то доступність дорівнює 1.50
|