Сьогодні важко уявити собі життя, позбавлене бездротових пристроїв - мобільних телефонів, ноутбуків або планшетів. Але вся ця техніка створює електромагнітні поля, які можуть нагрівати тканини живого організму. Такі висновки не тільки вчених, але і влади ЄС.
Ряд фахівців і деякі громадські організації вимагають посилити заходи при використанні Wi-Fi і нових технологій, особливо в громадських місцях типу шкіл і лікарень. Експерти підрахували: дитина, яка ходить в дитячий садок і школу з 3 до 16 років, буде більше 10 тис. годин піддаватися впливу випромінювання від бездротових пристроїв.
Правда, в міністерстві освіти Каталонії стверджують: заміри рівня електромагнітного випромінювання у школах продемонстрували, що він набагато нижче гранично допустимого. "Нормативи дуже ліберальні", - заперечує геобіолог Жоан Карлес Лопес.
В ЄС вже діє стандарт, який обмежує потужність випромінювання пристроїв мобільного зв'язку. ВООЗ зазначає, що головний ефект від радіовипромінювання - нагрівання тканин організму. Випромінювання мобільного телефону здебільшого абсорбується шкірою, а в мозку або інших внутрішніх органах температура підвищується незначно.
Що стосується мереж Wi-Fi, то вони впливають на мозок ще слабше, ніж телефони, запевняє Елізабет Кардіс з Центру досліджень епідеміології навколишнього середовища.
У той же час іншого дослідження на матеріалі 13 країн виявило: у тих, хто дуже активно користувався мобільником, можливо, частіше розвивається такий вид пухлини, як гліома.
Міжнародне агентство досліджень раку (IARC) вже оголосило радіочастоту EMF (RF), використовувану для мобільного зв'язку, потенційним карциногеном людини.
Експерти рекомендують конкретні заходи:
- Не притискати мобільник до голови, а використовувати гарнітуру.
- Розміщувати точку доступу до wi-fi не ближче ніж 1 м від місць, де людина проводить багато часу (ліжко, стіл, диван, місця для ігор).
- Передавати великі обсяги даних або дивитися потокове відео лише у разі, якщо бездротовий зв'язок пристрою з точкою доступу хороший (при повторній передачі вплив випромінювання посилюється).
- Використовувати термінали з контролем потужності (наприклад, ECO DECT замість DECT).
- Вимикати точку доступу, коли вона не використовується (інакше пристрій все одно посилає сигнали).
- У громадських місцях краще встановити одну мережу Wi-Fi для всіх пристроїв або повернутися до провідного Інтернету.
http://u-news.org.ua/14343-vchen-rozpovli-pro-shkodu-wi-fi.html
|