Неділя, 2024-12-22, 11:18 AM
ПЕРСОНАЛЬНИЙ САЙТ
педагога професійного навчання Цюпак Ольги Володимирівни

Цілі завжди випереджають можливості,
будуючи шлях для розвитку
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Педагогічна майстерня Мій профіль ВихідРеєстраціяВхід
Меню сайту

Категорії розділу
Школа молодого педагога [2]
Виробниче навчання та дидактика [58]
етапи, методи, трудові вміння та навички
Тижні професії [2]
Архів учнівських робіт [15]
Все про портфоліо [3]
Атестація 2013 [3]
До дипломних робіт [1]

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Форма входу


Користувачі
Гості сайту
 





Помощь блогеру



 


Головна » 2014 » Лютий » 23 » Мотиви - сутність та види
10:38 PM
Мотиви - сутність та види

МОТИВИ

Стимулювання в навчанні - спонукання тих, хто навчається до активної навчальної діяльності. Ґрунтується насамперед на виробленні правильних мотивів навчання, усвідомленню важливості і необхідності знань для життя в сучасному суспільстві. Для нього під час вивчення кожного навчального предмета розкривається історія науки, самовіддана діяльність вчених г людей праці, виховується любов до процесу. У цій роботі враховуються вікові особливості учнів, а також те, що на кожному новому ступені навчання зростає їхня свідомість і здатність до абстрактного мислення.

Мотив - спонукальна причина дій і вчинків людини /те, що спонукає до дії/. Засадою мотиву діяльності людини є її різнобічні потреби. Внаслідок усвідом­лення і перебивання потреб первинних /природжених/ і вторинних /матеріальних і духовних/ у людини виникають певні спонуки до дії, завдяки яким ці потреби задовольняються. Особливе значення мають моральні мотиви поведінки. Саме вони надають морального чи аморального сенсу діям і вчинкам.

Мотивація - система мотивів або стимулів, яка спонукає людину до конкретних форм діяльності або поведінки. Мотивами можуть бути: уявлення та ідеї, почуття і переживання, що виражають матеріальні або духовні потреби людини. Одна й та сама діяльність може здійснюватись з різних мотивів. Значення мотивів для поведінки, діяльності й формування особистості дитини дуже велике. Завдання педагога - виховання правильної мотивації в дітей.

    Мотивація навчальної діяльності - внутрішні імпульси, які спонукають людину до активної пізнавальної діяльності, спрямованої на засвоєння й успішне застосування знань, навичок і вмінь. Під мотивацією розуміють застосування різних способів і засобів формування в учнів позитивних мотивів і через них - позитивного ставлення до навчання, способи мотивації можуть бути різні: повідомлення практичної, теоретичної чи соціальної значущості матеріа­лу, створення проблемних ситуацій, ситуації успіху, встановлення далеких і близьких перспектив навчання. Однак найбільше значення має інтерес до знань і процесу їх здобування. В учнів професійних навчально-виховних закладів мотивація теоретичного навчання ґрунтується на інтересі до обраної професії.

Мотивація професійної трудової діяльності - властива людині відносно стала, стійка система мотивів праці, що склалася в процесі її життя. Найстійкішими з них є: суспільний мотив - усвідомлення потреби в суспільно значущій діяль­ності; мотив досягнення, інтерес до професії - усвідомлення потреби в самоствердженні; мотив співробітництва - усвідомлення потреби в суспільній праці та кооперуванню в навчанні; мотив матеріальної винагороди - усвідомлення по­треби у матеріальному забезпеченні.

Категорія: Виробниче навчання та дидактика | Переглядів: 791 | Додав: Olga | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук

Календар
«  Лютий 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728

Друзі мого сайту
  • Інформаційний портал "Профтехосвіта Хмельниччини
  • Вище професійне училище № 25
  • Блог методиста ВПУ-25 Мар'янич Т.Г.
  • Персональний сайт Коржан Т.В.
  • Створити сайт uCoz
  • Інструкції для uCoz

  • Сьогодні

    Архів записів

    www.qrcode-generator.de
    Copyright MyCorp © 2012- 2024                       Всі авторські права захищені

    При використанні матеріалів блогу, посилання на джерело обов"язкове. Дякую за розуміння!

    www.copyright.ru

    %
    освітній портал Педагогічна преса
    https://web-kwest18.blogspot.com/